اپل شرکت Beats را با مبلغ ۳٫۲ میلیارد دلار خواهد خرید. اما چرا؟!

article-thumbnail
نشریه فایننشیال تایمز خبر داده است که اپل در حال مذاکره با آندره رومل یانگ ملقب به دکتر دره Dre مؤسس «بیتس الکترونیکس» برای خرید این شرکت است. همان طور که می‌دانید این شرکت در زمینه ساختن هدفون و نیز پخش جاری موسیقی فعالیت دارد.

اگر مذاکرات خوب پیش برود، ارزش این معامله حدود ۳٫۲ میلیارد دلار خواهد شد که بزرگ‌ترین خرید شرکت اپل در طول تاریخ خواهد بود.

باید تا هفته بعد منتظر بمانیم تا ببینیم معامله نهایی خواهد شد یا نه. در صورت خرید، اپل سرویس پخش موسیقی جاری شرکت را صاحب خواهد شد.

اما چرا اپل می‌خواهد این هزینه زیاد را صرف کند؟ ارتقای هدفون‌هایش؟

شک داریم! شاید «بیتس» در ایران کشته و مرده زیادی داشته باشد، هدفون‌های بیتس زیبا هستند، اما آنهایی که حرفه‌ای هستند، از هدفون‌های بیتس زیاد راضی نیستند. (+)

5-9-2014 11-31-16 AM

به نظر می‌رسد که هدف اصلی اپل، تغییر مدل عرضه موسیقی باشد. در حال حاضر فروش موسیقی توسط اپل، در قالب دانلود موسیقی از آی‌تونز صورت می‌گیرد، اما اپل که متوجه محبوبیت پخش جاری موسیقی شده است، می‌خواهد که فروش موسیقی جاری را امتحان کند.

اپل در همین راستا، رادیوی آی‌تونز را امتحان کرد، اما راستش این سرویس چنگی به دل نمی‌زند و هنوز هم اصلا خیلی‌ها متوجه این سرویس اپل نشده‌اند.

مؤسسان بیتس یعنی دکتر دره و جیمی لوین می‌توانند به سرویس پخش موسیقی جاری اپل، اعتبار بدهند.

5-9-2014 11-35-07 AM

چیزی که مهم است الگوریتم توانمندی است که باید به کاربران این اجازه را بدهد که از میان میلیون‌ها قطعه موسیقی، موسیقی دلخواه خود را به سادگی پیدا کنند و گوش کنند. رادیوی اپل در این مسیر تلاش کرد، اما موفق نبود.

حالا اپل دوست دارد که راهبرد جدید فروش موسیقی را امتحان کند:

موسیقی‌ای را که دوست دارید بخرید و آنلاین گوش کنید!
برچسب ها:
  • نویسندهعلیرضا مجیدی
  • تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۹۳
  • تعداد بازدید: 40236

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟