پاسخ به سؤالات رایج درباره جراحی بینی!

article-thumbnail
آیا بینی من شبیه این عکس می‌شود؟ برای پاسخ به این پرسش اول باید به این نکته اشاره کرد که کمتر از بیست درصد زیبایی صورت مربوط به بینی است. زیبایی صورت شامل طول و عرض مناسب صورت، فرم پیشانی، فرم و رنگ چشم‌ها، فرم گونه‌ها، چانه، لب‌ها، گردن، رنگ پوست، موها، بینی و فاکتورهای متعدد دیگر است. در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.


جراحی   بینی


اگر ما زیبایی فردی را بپسندیم، بینی فقط جزئی از آن است، چه بسا که بسیاری از افراد خیلی زیبا، لزوماً بینی زیبایی ندارند. علاوه بر موراد فوق محبوبیت و شهرت افراد هم ممکن است بر جذابیت صورت آنها بیافزاید. اگر بینی یک فرد روی صورت فرد دیگر تعبیه شود، ممکن است اصلاً زیبا نباشد.
جراحی بینی چقدر طول می‌کشد؟ به نوع بینی بستگی دارد. اگر بینی مشکل عمده‌ای نداشته باشد و فقط یک قوز و مختصری افتادگی زیبایی‌اش را تحت تأثیر قرار داده است، عمل در حد یک ساعت انجام می‌شود.
اما بینی‌هایی که قبلاً جراحی شده‌اند و در جراحی قبلی آسیب دیده‌اند و نیاز به پیوند غضروفی دارند، ممکن است حتی تا سه ساعت به طول بیانجامد. بینی های گوشتی نسبت به بینی های غضروفی (استخوانی)، زمان بیشتری نیاز دارند و ممکن است تا 2 ساعت به طول بیانجامد. بنابراین، می‌توان گفت عمل جراحی زیبایی بینی بین 1 تا 3 ساعت به طول می‌انجامد.
ترخیص از کلینیک چه موقع انجام می‌شود؟ معمولاً همان شب بیمار ترخیص می‌شود و نیاز به گذراندن شب در مرکز درمانی وجود ندارد.
آیا تنفس بعد از عمل بینی بدتر می‌شود؟ معمولاً به مدت یک ماه بعد از عمل ممکن است تا حدودی گرفتگی بینی وجود داشته باشد که به دلیل وجود ترشحات یا ورم بافت‌های داخل بینی است. ولی این مسئله موقتی است و تنفس به حالت عادی یا بهتر از قبل از عمل برمی‌گردد.


جراحی   بینی


جراحی باز بینی و جراحی بسته بینی کدام یک بهتر است و تفاوت آنها در چیست؟ در جراحی بسته بینی تمام برش‌های جراحی داخل بینی انجام می‌گیرد و هیچ گونه بخیه‌ای روی پوست بینی وجود ندارد. این روش برای مواردی که اشکالات بینی جزئی باشد ارجح است. در جراحی باز بینی برش‌های ظریف زیر بینی وجود دارد که با گذشت ماه از جراحی چندان قابل رؤیت نیست. این روش برای تمام انواع بینی قابل استفاده است.
در بین متخصص گوش و حلق و بینی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و متخصص فک و صورت کدام یک برای جراحی زیبایی بینی ارجح هستند؟ در حال حاضر، در تمام دنیا هر یک از سه گروه فوق، خود را برای این عمل ارجح می‌دانند. ولی واقعیت این است که هر سه گروه دوره‌های جراحی بینی را گذرانده‌اند و قادر به انجام این جراحی هستند. با این حال، توانایی علمی و فنی پزشکان با هم متفاوت است و در بین هر سه گروه پزشکان صاحب سبک و لایق در جراحی بینی وجود دارد و انتخاب به عهده بیماران است.
از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.
 

برچسب ها:
  • نویسندهوبی
  • تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۹۵
  • تعداد بازدید: 3129

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟