تعویض مفصل مصنوعی زانو توسط متخصص ارتوپدی

article-thumbnail
تعویض مفصل مصنوعی زانو
برای تعویض مفصل مصنوعی زانو م تخصص ارتوپدی شکاف پوستی لازم برای جراحی را روی باقیمانده شکاف پوستی عمل قبلی انجام می‌دهد. در مواردی ممکن است محل شکاف پوستی عوض شود.
در حین جراحی تعویض مفصل مصنوعی زانو، متخصص ارتوپدی ابتدا قسمت‌های مختلف مفصل مصنوعی قبلی را از استخوان بیمار جدا و از بدن خارج می‌کند. در مواردی که مفصل مصنوعی لق شده باشد، خارج کردن این قسمت‌ها ممکن است راحت باشد. در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.
در بعضی موارد ممکن است قسمت‌هایی از مفصل مصنوعی خیلی محکم به استخوان بدن چسبیده باشند. در این موارد جدا کردن مفصل نیاز به صبر و حوصله و دقت فراوان دارد.


متخصص   ارتوپدی


اتصال مفاصل مصنوعی به بدن ممکن است با استفاده از سیمان یا بدون آن باشد. در مفاصل به اصلاح سیمانی اجزای فلزی مفصل مصنوعی به توسط ماده خاصی به نام سیمان استخوانی به استخوان چسبانده می‌شوند.
وقتی مفصل مصنوعی به علت لق شدن یا عفونت مجدد عمل می‌شود، قسمت‌هایی از استخوان اطراف مفصل هم از بین رفته است. پس استخوان بیمار کمتر از آن مقداری است که در عمل جراحی تعویض مفصل مصنوعی زانو قبلی بوده است.
به همین علت، اتصال مجدد مفصل جدید به این استخوان‌ها به‌سادگی عمل اول نبوده و پیچیده‌تر است. پزشک جراح ممکن است از پیوند استخوان برای پر کردن محل‌هایی که استخوان ندارند استفاده کند. استخوان‌هایی که برای پیوند استخوان استفاده می‌شوند، از افراد متوفی گرفته شده و به آنها آلوگرافت می‌گویند.
عمل جراحی تعویض مفصل مصنوعی زانو پیچیده‌تر از جراحی تعویض اولیه مفصل است. طول جراحی بیشتر بوده و با عوارض احتمالی بیشتری همراه است. احتمال بروز هر کدام از عوارض تعویض مفصل مصنوعی زانو در عمل دوم دو برابر عمل اول است. همچنین، عمر تعویض مفصل مصنوعی زانو در عمل دوم کمتر از عمل اولیه است.

عوارض تعویض مفصل مصنوعی زانو
لخته شدن خون در وریدهای عمقی اندام تحتانی: پزشک معالج برای پیشگیری از بروز لخته شدن خون در سیاهرگ‌ها داروهای رقیق‌کننده خون را برای بیمار مبتلا به تعویض مفصل مصنوعی زانو تجویز می‌کند.
عفونت: احتمال بروز عفونت در بافت‌های اطراف مفصل مصنوعی زانو در جراحی مجدد (رویژن) حدود دو برابر جراحی مرحله اول است.
استخوان‌سازی نابجا: استخوان‌سازی نابجا هم در جراحی تعویض مفصل زانوی اولیه و هم در جراحی مجدد دیده می‌شود. مشکل عمده این عارضه ایجاد محدودیت حرکتی در مفصل زانو و گاهی اوقات بروز درد است. استخوان‌سازی نابجا در کسانی که به علت استئوآرتریت دچار تخریب مفصل زانو شده‌اند بیشتر دیده می‌شود.
لق شدن مفصل مصنوعی زانو: احتمال بروز این عارضه در عمل دوم بیش از عمل اولیه است و در صورت ایجاد شدن بیمار نیاز به جراحی مجدد دارد.


متخصص   ارتوپدی


مشکلات زخم جراحی: احتمال بروز مشکلاتی در زخم جراحی در عمل جراحی دوم بیش از عمل اول است که تا حدودی به علت شکننده بودن پوست در حین جراحی دوم و به علت مشکلاتی در خونرسانی پوست است. در صورت بروز عارضه در زخم جراحی مانند بهبودی دیررس آن و یا سیاه شدن قسمتی از پوست، احتمال بروز عفونت بیشتر می‌شود.
از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

 

برچسب ها:
  • نویسندهوبی
  • تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۹۵
  • تعداد بازدید: 8379

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟