کاربردهای مختلف کیسه پلی پروپیلن‌

article-thumbnail
کیسه پلی پروپیلن‌ چیست؟
کیسه پلی پروپیلنضمن استحکام بالا، دارای وزن بسیار پایین هستند. به همین علت، این نوع کیسه اقتصادی‌ترین و کم‌هزینه‌ترین نوع بسته‌بندی برای بسیاری از محصولات مانند کیسه برنج هستند. در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.
کیسه پلی پروپیلن نیاز بسته‌بندی بسیاری از صنایع را در بالاترین استانداردهای بسته‌بندی روز دنیا تأمین می‌کند که جهت بسته بندی محصولات غذایی، کشاورزی، شیمیایی، کود، پتروشیمی، سیمان، پلیمرها و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.


کیسه  پلی  پروپیلن


کیسه پلی پروپیلن بسته به سفارش مشتری، نوع و وزن محمولات مورد بارگیری در ابعاد و همچنین با ضخامت نخ مختلف تولید می‌شود.
پلی پروپیلن یک پلیمر ترموپلاست است که در یک بازه گسترده‌ از کاربردها شامل فیلم و ورق‌، قالب‌گیری دمشی، قالب‌گیری تزریقی، بسته بندی محصولات غذایی، نساجی، تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی، لوله، کاربردهای صنعتی و ساختمانی و اجزای خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، پلیمر تولید شده از منومر پروپیلن به طور معمول در برابر حلال‌های شیمیایی، بازها و اسیدها مقاوم است. کد مشخصه این پلیمر است.
 
كاربرد پلي پروپيلن
پلي پروپيلن مهم‌ترين ماده از مشتقات پروپيلن است که حدود 61% از کل توليد پروپيلن، جهت توليد آن به کار مي‌رود. رزين‌هاي پلي پروپيلن به طور گسترده در توليد رزين‌هاي ترموپلاستيک به کار برده مي‌شوند. پلي پروپيلن بيشتر اوقات به صورت هموپليمر به کار مي‌رود، ولي اخيراً محصولات کوپليمر آن نيز در حال رشد است.
مهم‌ترين مصارف آن شامل ساخت قطعات داخل خودرو، سرنگ‌هاي پزشکی، محصولات مصرفي پلاستيکي و بسته‌بندي است. قطعات داخلي خودرو که از پلي پروپيلن ساخته مي‌شوند عبارتند از جعبه‌هاي باطري، صفحات ضربه‌گير، تودوزي‌هاي داخلي، صفحات داخلي درها. محصولات پلاستيکي مصرفي عبارتند از:  ظروف پلاستيکي مورد مصرف در منازل، مبلمان پلاستيکي، وسايل سرگرمي، جعبه ابزار، اسباب‌بازي‌ها و مصارف بسته‌بندي شامل درپوش و کلاهک، ظروف سخت و پالت‌ها، جعبه‌هاي بسته‌بندي چيني، بسته‌بندي داروهاي مايع و جامد است.


کیسه  پلی  پروپیلن


عمده ترين مصرف آن در کارخانجات فرش بافي و گوني است و مصارف ديگر آن در توليد، کيسه و پارچه پرده است. از این کیسه‌ها در بسته بندی برنج استفاده می‌شود. کاربردهاي غير نساجي آن نيز عبارتند از: نوار پيچي و تسمه‌زني، روبان‌هاي دکوري و...
پلي پروپيلن به خاطر شفافيت و عايق رطوبتي بودن در بسياري از موارد، جايگزين سلوفان شده است. رزين‌هاي فيلمي اساساً در بسته بندی محصولات غذایی، نوار چسب‌هاي حساس به فشار، صفحات محافظ، بسته بندي محصولات شيريني و دخانيات به کار مي‌روند.
از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

 

برچسب ها:
  • نویسندهوبی
  • تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۹۵
  • تعداد بازدید: 2072

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟