آیا تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو را می‌دانید؟

article-thumbnail
تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو
ميكروپيگمنتيشن به معنای كاشت رنگدانه‌هاي مجاز و ايمن در قسمت فوقاني لايه پوستی است که این تکنیک امروزه کاربرد وسیعی در زیبایی پیدا کرده است. در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.
میکروپیگمنتیشن با تاتو تفاوت دارد. اولین تفاوت در دستگاه میکروپیگمنتیشن است. امروزه دستگاهی برای این کار استفاده می‌شود که ارتباط اجزای ثابت آن با قسمت‌های قابل ‌تعویض و یک بار مصرف قطع شده و اصطلاحاً جریان برگشتی به عقب ندارد و تضمینی بر سلامت انجام آن از نظر انتقال نیافتن بیماری از فردی به فرد دیگر است.

 

دستگاه  میکروپیگمنتیشن

 

سوزن یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده در کیفیت میکروپیگمنتیشن محسوب می‌شود. کارتریج دستگاه میکروپیگمنتیشن یک بار مصرف است و به جای سوزن‌های یک بار مصرف در دستگاه تاتو به کار می‌رود که با سیستم بسته‌ای که دارد، تضمین‌کننده عدم ‌برگشت خون و انتقال ترشحات از فردی به فرد دیگر است. سوزن کارتریج استاندارد کاملاً تیز بوده و با حداقل تخریب بافت، کاشت رنگدانه‌ها را به نحو مناسبی انجام می‌دهند.
بسیاری از افراد مشکلات ظاهری صورت خود را عدم قرینگی ابروها، ناقص بودن آنها، نداشتن تاج مناسب ابرو، متقارن نبودن لب‌ها و فرم نامناسب آنها می‌دانند. گاهی این موضوع آرامش روحی فرد را به هم می‌زند. در این میان راه حلی مانند میکروپیگمنتیشن و تاتو به ذهن آنها می‌رسد.
افرادی که مایل هستند میکروپیگمنتیشن انجام دهند باید به نکاتی دقت کنند که در پس این کار، مشکلاتی برای آنها به وجود نیاید. جالب است بدانید میکروپیگمنتیشن با تاتو تفاوت دارد. عمده‌ترین تفاوت پيگمنتيشن با تاتو در بهداشت کار است. میکروپیگمنتیشن به روشی کاملاً استریل انجام می‌شود. دستگاه مورد استفاده براي میکروپیگمنتیشن، داراي كارتريج‌هاي يك بار مصرف است و ساختار دستگاه به نحوی است که امكان برگشت خون و لنف را به داخل دستگاه نمی‌دهد. این مورد بسیار امری مهم است. در صورتی که خون به داخل دستگاه برگشت کند، امکان انتقال آلودگی و بیماری‌های مختلف از دیگران به فرد وجود دارد.  
تفاوت ديگر میکروپیگمنتیشن با تاتو در عمق كاشت رنگ‌ها است كه در عمل تاتو، رنگ‌ها در عمق زياد كاشته می‌شوند. گاهی اوقات دیده شده است که کاشت رنگ در عمق زیاد، باعث آسيب به ريشه مو می‌شود. در منطقه‌ای که تاتو انجام می‌شود، مثلاً ابروها، ريزش مو اتفاق می‌افتد. ولي در پيگمنتيشن، رنگ‌ها در عمق كمتري نسبت به تاتو جای‌گذاری مي‌شود. این کار آسیبی به بافت زیرین پوست و موهای موجود در آن قسمت ندارد. علاوه بر آن امكان تغيير روي پيگمنتيشن راحت‌تر است.
در میکروپیگمنتیشن از رنگ‌هایی استفاده می‌شود که رنگ کمتری را در پی خواهند داشت. اگر از رنگ‌های نامناسب استفاده شود، بعد از مدتی  این رنگ‌ها کم‌رنگ می‌شوند و به رنگ‌های دیگری دیده می‌شوند.
یکی از مزایای میکروپیگمنتیشن نسبت به تاتوهای قدیمی این است که در پیگمنتیشن پیشرفته امروزی، از سوزن‌های بسیار ظریف استفاده می‌شود که باعث می‌شود فرد درد کمتری را حس کند و خونریزی نداشته باشد. تنها چند روز پر رنگی در محل وجود خواهد داشت که در مدت کوتاهی به حالت طبیعی و نرمال خود باز می‌گردد.
انواع دستگاه پیگمنتیشن که امروز در ایران وجود دارد اغلب اروپایی هستند و به منظور رعايت استانداردهاي بهداشتي اتحاديه اروپا و كنترل عفونت، كارتريج‌هاي يك بار مصرف براي دستگاه طراحي شده است. شايان ذكر است رنگ‌هاي مورد استفاده با اين دستگاه داراي دامنه گسترده و كاملاً طبيعي است و از نظر ايجاد حساسيت و آلرژي تست شده‌اند. تكنيك هاشور استفاده شده توسط اين دستگاه بافتي ظريف و بي‌نظير همانند بافت مو ايجاد مي‌كند. در اكثر مواقع، تشخيص مرز بين پيگمنت و ابروي خود فرد غير ممكن است.

 

دستگاه  میکروپیگمنتیشن

 

از ميكروپيگمنتيشن مي‌توان در مواردي مانند هاشور و اصلاح شكل ابروها، خط چشم دائمي، اصلاح فرم لب‌ها و برجسته‌تر نشان دادن لب‌ها، بهبود خط لب پس از ضربه يا جراحي، تقويت مژه براي مژه‌هاي كم‌پشت از طريق تكنيك هاشور قرينه‌سازي ابروها، مخفي كردن قسمت‌هاي بي مو در بيماران داراي جاي زخم روي فرق سر، اصلاح رنگ لب‌هايي كه سرخي خود را از دست داده‌اند يا كبود شده‌اند، پيگمنت پلك براي افرادي كه از لنز تماسي استفاده مي‌كنند يا افراد مبتلا به پير چشمي و زناني كه به آرايش چشم معمول آلرژي دارند، استفاده كرد.
از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

 

برچسب ها:
 • نویسندهوبی
 • تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۹۵
 • تعداد بازدید: 3346

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟

 1. avatar

  تاتو

  متاسفانه متن فوق در مورد تفاوت تاتو و میکروپیگمنتیشن اصلا درست نیست. برای تاتو کار حرفه ای خنده دار هم هست. این متن رو معلوم نیست چه کسی نوشته اما کاملا مشخصه که برای تبلیغ میکروپیگمنتیشن نوشته شده(یا ترجمه شده). از همه بدتر اینه که هر سایتی میخواد ازین تفاوت حرف بزنه فقط همین متن رو کپی میکنه. ظاهرا کسی بخودش زحمت نمیده کمی تحقیق کنه تا اطلاعات درست به مردم بده. توی بیسوادی با ادعای باسواد بودن خودمون داریم خودمون رو نابود میکنیم.

  ۱۵ فروردین ۹۶