انواع دستگاه هواده

article-thumbnail
دستگاه هواده پدالی
این دستگاه هواده از یک الکتروموتور و شفت مرکزی بلندی تشکیل شده‌ است و روی یک پایه شناور نصب می‌شود. دو انتهای شفت به چرخ‌هایی منتهی است که پره دارد. هنگامی که موتور شروع به کار می‌کند، پره‌ها در آب می‌چرخند و سبب به هم زدن سطح آب و هواگیری آب می‌شوند. در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.
 
دمنده هوا
این نوع داده‌ها هوا را از طریق لوله‌های سوراخ‌دار یا لوله‌های منتهی به سنگ هوا وارد می‌کنند و بهتر است این هواده‌ها در محل ورودی آب استخرها نصب شوند.


دستگاه   هواده 


دستگاه هواده ایرجت
این دستگاه هواده از یک الکتروموتور و پره‌ای که درون یک لوله تو خالی قرار دارد، تشکیل شده‌ است. این مجموعه روی شناور مستقر است. با به کار افتادن الکتروموتور پره‌ها می‌چرخند و سبب مکش هوا به داخل آب می‌شوند. از محسنات این دستگاه این است که با تغییر زاویه شفت می‌توان اعماق مختلف آن را هوادهی کرد.
 
کمپرسور هوا
این دستگاه هوای فشرده را از طریق لوله‌های ارتباطی به استخرها می‌رساند. امروزه از این روش چندان استفاده نمی‌شود. نیاز اکسیژن در استخرها بسیار متفاوت است. با استفاده از یک قاعده کلی می‌توان گفت به ازای هر اسب بخار نیرو در نیم هکتار سطح با هوادهی که بتوان حداقل ۴/۱ کیلوگرم اکسیژن بر اسب بخار در ساعت تولید کند نیاز اکسیژنی مرتفع می‌شود.
چرخه اکسیژن در طی روز و شب وقتی طبیعی به نظر می‌رسد که ماهیان در سلامت کامل به سر برده و حداقل اکسیژن بالا p.p.m3-2 نگهداشته شود. اگرچه رشد بیش از اندازه یا مرگ ناگهانی جلبرگ‌ها می‌تواند نیاز به اکسیژن بیش از حد طبیعی به وجود آورد. همچنین، زیست توده و میزان حداکثر تغذیه روزانه ماهیان می‌تواند روی نیاز هوادهی تأثیرگذار باشد.


دستگاه   هواده


همین طور ماهیان بیمار و غلظت بالای نیترات، آمونیاک یا دی اکسید کربن می‌تواند نیاز به هوادهی را افزایش دهد. در این وضعیت، می‌توان توسط هواده‌های قابل حمل ظرفیت اظافی تدارک دید تا از تلفات ماهیان هنگام وقوع جلوگیری به عمل آید و مرگ و میر حاصل از بیماری را به تأخیر اندازد. همچنین، قطع برق یا خرابی موتورها می‌تواند هر واحدی را به تعطیلی بکشاند.
از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

 
 

برچسب ها:
  • نویسندهوبی
  • تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۹۵
  • تعداد بازدید: 7322

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟