شناخت انواع پرینتر برای فروش قطعات یدکی پرینتر

پرینتر جوهرافشان ‌‌‌‌
پرینتر جوهرافشان به وسيله پاشيدن قطرات ريز جوهر روي يك صفحه كاغذ از طريق منافذ ريزي كه در هد وجود دارد، باعث به وجود آوردن تصاوير سياه و سفيد و رنگي در حد كيفيت مناسب مي‌شود. رنگ‌هاي اصلي در پرینتر جوهر افشان، به سه رنگ اصلي آبی، قرمز و زرد تقسيم مي‌شود كه به همراه آنها يك رنگ سياه نيز وجود دارد كه براي توليد تصوير با رنگ مشكي به كار مي‌رود. در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.
بعضي انواع پرینتر جوهرافشان از تركيب سه رنگ اصلي، رنگ مشكيِ مركبي به وجود مي‌آورند كه براي نوشتن متن چندان مناسب نيست و رنگ آن به صورت مشكي متمايل به سبز يا آبي است. در سري قديم پرینتر جوهرافشان، كارتريج‌هاي سه رنگ اصلي به يكديگر متصل بودند و در صورت تمام شدن يكي از رنگ‌ها شما مجبور به تعويض هر سه رنگ بوديد. ولي امروزه در پرینترهاي جوهرافشان، اين سه رنگ از يكديگر جدا شده‌اند. معمولاً اكثر پرینترهاي جوهرافشان از چهار رنگ اصلي تشكيل شده‌اند. ولي شما براي چاپ حرفه‌اي عكس، به يك پرینتر با شش رنگ مجزا احتياج داريد كه علاوه بر سه رنگ اصلي و رنگ مشكي، داراي يك رنگ قرمز روشن و آبي روشن ‌باشد كه در ايجاد تصاوير با رنگ‌هاي طبيعي‌تر تأثيرگذار است.


فروش  قطعات  یدکی  پرینتر


سرعت چاپ در پرینترهاي جوهرافشان در حدود 6/2 صفحه در دقيقه است. اين حالت براي چاپ متن است و در چاپ تصاوير، سرعت چاپ يك پرینتر جوهر افشان، در حدود 3/2 صفحه در دقيقه هستند. در كل پرینترهاي جوهرافشان يك قيمت معقول را به شما ارائه مي‌دهند و براي مصارف عمومي، يك انتخاب مناسب است. به ياد داشته باشيد پرینترهاي جوهرافشان فقط براي مصارف عمومي كاربرد ندارد، بلكه مدل‌هاي حرفه‌اي اين پرینترها را مي‌توان در محيط‌هاي عكاسي و جاهاي حرفه‌اي نيز به كار برد.

پرینتر ليزري سياه و سفيد
پرینتر ليزري تك رنگ همانند سيستم الكتروستاتيكي كه در دستگاه فتوكپي وجود دارد، عمل چاپ را انجام مي‌دهد كه اين عامل باعث افزايش سرعت و كارايي پرینتر مي‌شود. يك دستگاه پرینتر ليزري سياه و سفيد صفحات متني با كيفيت بسيار مناسبي را در مدت زمان كوتاهي به چاپ مي‌رساند. سرعت اين نوع پرینتر در چاپ متون در حدود 6 تا 8 صفحه در دقيقه در حالت تمام صفحه است. سرعت چاپ تصاوير گرافيكي سياه و سفيد نيز در اين پرینتر در حدود 2 تا 5 صفحه در دقيقه است. پرینتر ليزري سياه و سفيد، بهترين انتخاب براي چاپ صفحات متني در تعداد بالا است. به‌خصوص در موقعي به تأثير كارايي پرینترها ليزري پي مي‌بريد كه نياز به چاپ متن با اندازه فونت كوچك‌تر از 10 داشته باشيد. در اين موقع به‌ طور واضح به تأثير پرینتر ليزري سياه و سفيد در چاپ متن‌هاي ريز پي خواهيد برد. از ويژگي‌هاي جالب استفاده از پرینترهاي ليزري تك رنگ قيمت پايين براي هر صفحه چاپ است كه در كل باعث كاهش هزينه تعويض و با شارژ كارتريج مي‌شود. همچنين، استفاده از كاغذهاي معمول مي‌تواند باعث كاهش هزينه كاغذ مصرفي در طولاني مدت شود.
در كل يك پرینتر ليزري، بهترين انتخاب براي يك دفتر كار يا محيط اداري بزرگ است كه نياز به چاپ متن‌هاي زياد در طول روز دارند.

پرینتر رنگي ليزري
بهترين انتخاب براي چاپ تصاوير گرافيكي و عكس، يك پرینتر رنگي ليزري است كه به‌جاي استفاده از جوهر، از تونرهاي‌CMYK  براي چاپ استفاده مي‌كند. اين پرینترها باعث ايجاد تصاوير گرافيكي و عكس با كيفيت فوق‌العاده مي‌شود كه نياز عكاسان و گرافيست‌هاي حرفه‌اي را برآورده‌‌ مي‌كند. اين پرینترها در چاپ متن نيز داراي قدرت چاپ مناسبي هستند و متن‌هاي ريز را به‌خوبي چاپ مي‌كنند. يكي از ويژگي‌هاي جالب اين پرینترها، سرعت بالاي آن‌ها در چاپ تصاوير و متن‌هاست كه تقريباً با هيچ‌كدام از انواع پرینترها قابل مقايسه نيست. يك پرینتر ليزري رنگي، قدرت چاپ 6 تا 8 صفحه متن تمام صفحه و 1 تا 3 صفحه تصاوير گرافيكي يا عكس را در دقيقه دارد.
شايد يكي از نقاط ضعف اين پرینترها قيمت بالاي آن‌ها باشد كه براي اكثر افراد خريد اين پرینتر را مشكل کرده است. هميشه در كنار قيمت بالا، امكانات و ويژگي‌هايي وجود دارد كه ضعف قيمت بالاي آن دستگاه را مي‌پوشاند. در كل هزينه‌اي كه براي چاپ هر صفحه تصوير گرافيكي يا عكس در پرینترهاي ليزري به دست مي‌آيد، در مقايسه با يك پرینتر جوهرافشان، در سطح پايين‌تري قرار دارد. اين عامل باعث كاهش هزينه تعويض مجدد تانر مي‌شود.
در كل پرینتر ليزري براي مصارف حرفه‌اي كاربرد زيادي دارد، ولي استفاده يا خريد آنها در محيط منزل و براي كارهاي عمومي چندان جالب به نظر نمي‌رسد.


فروش  قطعات  یدکی  پرینتر 


پرینتر چندكاره‌
در كارهاي اداري، وجود يك پرینتر چند منظوره تأثير بسيار زيادي بر روي سرعت كار دارد و شما مي‌توانيد در جايي كمتر، پرینتر، اسكنر، و دستگاه فكس خود را به صورت يكجا داشته باشيد. با دستگاه شما به‌راحتي مي‌توانيد تركيبي از تمام وسايل بالا را در يك دستگاه داشته باشيد كه در كل اين دستگاه نسبت به خريد تك‌تك وسايل هم از قيمت ارزان‌تري برخوردار است و هم جاي كمتري را در محيط كاري به خود اختصاص مي‌دهد.
يكي از ايرادات دستگاه‌ چندکاره اين است كه در صورتي كه يك مشكل در يكي از اجزاي اين دستگاه به وجود آيد، وسايل ديگر را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد. مثلاً اگر پرینتر شما دچار اشكال شود و كار نكند، ديگر فكس و دستگاه كپي شما نيز كار نخواهد كرد و تقريباً دستگاه شما به‌ طور كامل از كار مي‌افتد. دومين ايراد اين دستگاه عدم امكان ارتقاي ويژگي‌هاي اين دستگاه است و شما از يك سري امكانات ثابت و غير قابل تغيير برخوردار هستيد كه اين عامل براي بعضي از كاربران چندان خوشايند نيست. در كل اين دستگاه براي مصارف عمومي و يا اداري كوچك كاربرد دارد و استفاده آن در محيط‌هاي اداري بزرگ مناسب نيست. زيرا بعد از مدتي با مشكلات زيادي در اين دستگاه روبه‌رو خواهند شد. به خاطر اينكه اين دستگاه براي كاربردهاي حرفه‌اي و سنگين طراحي نشده است.

پرینتر قابل حمل ‌‌‌‌
اگر شما از افرادي هستيد كه دائم در حال مسافرت هستيد، حتماً به پرینتر قابل حمل نياز پيدا مي‌كنيد. پرینتر قابل حمل امروزه يكي از پرطرفدارترين پرینترها در كشورهاي اروپايي و امريكايي هستند. اين پرینترها اندازه بسيار كوچك در حد يك كيف دستي مردانه دارند كه به‌راحتي مي‌توان آن را به جاهاي مختلف حمل كرد. از ويژگي‌هاي جالب اين پرینتر، وزن كم آن است كه در حدود 5 پوند وزن دارد و به‌راحتي با باتري كار مي‌كند. معمولاً اين پرینترها از تكنولوژي‌ پرینتر جوهرافشان و يا روش تانرهاي حرارتي استفاده مي‌كند.
استفاده از ريبون بر اثر فشار و گرمايي كه به آن وارد مي‌شود، باعث انتقال رنگ به كاغذ و در نتيجه ايجاد تصوير مي‌شود. اما مشكلاتي هم در استفاده از پرینتر قابل حمل وجود دارد كه در اين ميان مي‌توان به كيفيت پايين‌تر از پرینتر جوهر افشان محصول در بازار، سرعت چاپ پايين، افزايش قيمت چاپ در هر صفحه و عدم وجود منابع تأمين صفحه برخلاف پرینترهاي ديگر اشاره كرد كه در مورد اين اشكال اخير بايد به صورت تك‌تك ورق‌ها را به پرینتر واردكنيد.


فروش  قطعات  یدکی  پرینتر


تعدادي از پرینتر قابل حمل داراي يك بورد اختياري اسكنر هستند كه با اضافه كردن آن مي‌توان از آن به عنوان يك اسكنر قابل حمل استفاده کرد. يكي ديگر از ويژگي‌هاي جالب اين پرینتر، وجود يك پورت‌ است كه به شما اجازه مي‌دهد اطلاعات خود را بين پرینتر و كامپيوتر بدون نصب هيچ‌ گونه رابطي انتقال دهيد. همچنين، اين ويژگي به شما امكان مي‌دهد اطلاعات مورد نظر خود را از‌ PDA و نوت‌بوك به پرینتر انتقال دهيد.
قطعات یدکی پرینتر برای تمام انواع پرینترها بسته به نوع آنها متفاوت است. برای فروش قطعات یدکی پرینتر باید با تمام این مدل‌های پرینتر آشنایی کامل داشته باشید.
از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

 

تاريخ به روز رساني چهارشنبه, ۲۲ دی ۹۵
تاريخ درحج ۲۲ دی ۹۵
نوشته شده وبی
تعداد نمايش 133
اگر سوالي داريد بپرسيد
avatar
محبوب ترین های خبر و مقاله(مشاهده کامل)
آشنایی با دستگاه CNC منبت کاری

آشنایی با دستگاه CNC منبت کاری

در هنر منبت، استاد منبت کار ابتدا طرح منبت مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس طرح را بر روی چوب انتقال می دهد. برای شروع کنده کاری، قطعه کار را به گیره می بندد و با طی کردن مراحل مربوطه شروع به منبت کا...(ادامه)

12 راز موفقیت استیو جابز

12 راز موفقیت استیو جابز

امروز دیگر نام اپل در کنار استیو جابز و محصولات شگفت‌انگیزی با نشانه «i» از قبیل: iPhone، iPod iPad، iTunes، iMac، iBook، iAD، iOS و... شناخته می‌شود و بسیارند کسانی که با جزئیات یا چگونگی و نحوه زندگ...(ادامه)

دیگر نگران ویروسی شدن

دیگر نگران ویروسی شدن "فلش مموری" خود نباشید

به گزارش باشگاه خبرنگاران،نرم افزار USB Guardian به شما اجازه می دهد که با خیال راحت به اشتراک گذاری فایل ها، تصاویر، فیلم ها و موزیک از کامپیوتر به USB خود بپردازید و از جهت ویروسی شدن سیستم خود نگرا...(ادامه)

فناوری‌هایی که در جام جهانی امسال در برزیل، مورد استفاده قرار خواهند گرفت

فناوری‌هایی که در جام جهانی امسال در برزیل، مورد استفاده قرار خواهند گرفت

نیم میلیون نفر از سراسر دنیا امسال راهی برزیل خواهند شد تا بازی‌های جام جهانی فوتبال را از نزدیک ببینند، صدها میلیون‌ها نفر هم از منزل بازی‌ها را خواهند دید، اما به لطف استفاده از فناوری‌هایی، این باز...(ادامه)

گزارش ویژه : نگاهي به نمايشگاه خودروي پکن 2014 منبع : گجت نیوز | gadgetnews.ir

گزارش ویژه : نگاهي به نمايشگاه خودروي پکن 2014 منبع : گجت نیوز | gadgetnews.ir

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی خودروی پکن یا همان Auto China، امسال در تاریخ 21 الی 29 آوریل 2014 مطابق روزهای اول لغایت نهم اردیبهشت ماه 93 میزبان بازدیدکنندگان بود .در ادامه نگاهي داريم به مهمترين...(ادامه)

آیا میدانستید می‌توان یک دکمه‌ به گوشی اندروید اضافه کرد؟

آیا میدانستید می‌توان یک دکمه‌ به گوشی اندروید اضافه کرد؟

امروزه اکثر گوشی‌های موبایل هوشمند تنها ۳ یا ۴ دکمه دارند که یکی از آن‌ها دکمه‌ی پاور و دوتای دیگر دکمه‌های ولوم هستند. در برخی گوشی‌ها دکمه‌ی خانه هم در زیر صفحه‌ی نمایشگر وجود دارد. البته همه‌ی کاره...(ادامه)

دختر ۱۱ ساله‌ای از نیویورک، برنده جایزه لوگوی مناسبتی گوگل

دختر ۱۱ ساله‌ای از نیویورک، برنده جایزه لوگوی مناسبتی گوگل

هفت سال است که گوگل هر سال مسابقه‌ای بین کودکان برای طراحی لوگوی مناسبتی برگزار می‌کند. امسال صد هزار طرح از سراسر آمریکا برای این سابقه فرستاده شد، ۲۵۰ تا از آن‌ها به مرحله نهایی مسابقه در سطح ایالت‌...(ادامه)

آشنایی با زندگی نخستین زنی که برنده معتبرترین جایزه ریاضی شد: مریم میرزاخانی

آشنایی با زندگی نخستین زنی که برنده معتبرترین جایزه ریاضی شد: مریم میرزاخانی

زمانی که مریم میرزاخانی ۸ ساله بود عادت داشت که موفقیت‌های یک دختر قهرمان را پیش خودش تجسم کند. هر شب در رختخواب، قهرمان خیالی او شهردار می‌شود، به نقط مختلف دنیا سفر می‌کرد یا در زمینه‌های بارز دیگری...(ادامه)

اپل شرکت Beats را با مبلغ ۳٫۲ میلیارد دلار خواهد خرید. اما چرا؟!

اپل شرکت Beats را با مبلغ ۳٫۲ میلیارد دلار خواهد خرید. اما چرا؟!

نشریه فایننشیال تایمز خبر داده است که اپل در حال مذاکره با آندره رومل یانگ ملقب به دکتر دره Dre مؤسس «بیتس الکترونیکس» برای خرید این شرکت است. همان طور که می‌دانید این شرکت در زمینه ساختن هدفون و نیز ...(ادامه)

 ۳۰ درصد از قیمت تلفن جدید شما بابت هزینه پتنت‌ها است

۳۰ درصد از قیمت تلفن جدید شما بابت هزینه پتنت‌ها است

جالب است بدانید که حدود ۳۰ درصد از مبلغی که بابت خرید یک تلفن هوشمند پرداخت می‌کنید، مربوط به حق استفاده از تکنولوژی‌هایی است که پتنت شده‌اند. این گزارش توسط دو کارشناس کار کشته حوزه اختراع‌های ثبت ...(ادامه)

لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران