شارژ گوشی در کمتر از 30 ثانیه

article-thumbnail
کمپانی استاردات توانسته نمونه اولیه از شارژری مخصوص تلفن های همراه هوشمند بسازد که می تواند باتری گوشی Samsung Galaxy S4 را در 30 ثانیه کاملا شارژ کند.

ما در این سال ها شاهد ظهور فناوری های جدیدی در باتری ها بودیم.که لقب جذاب ترین فناوری ارائه شده را می توان به نمونه ارائه شده توسط کمپانی استاردات اسرائیل دانست.این کمپانی توانسته نمونه اولیه از شارژری مخصوص تلفن های همراه هوشمند بسازد که می تواند باتری گوشی Samsung Galaxy S4 را در 30 ثانیه کاملا شارژ کند.

نمونه اولیه شرکت استار دات حاصل تحقیق بخش نانو تکنولوژی دانشگاه تلاویو است ، که جهت شارژ باتری گوشی Samsung Galaxy S4 طراحی شده (اما به نظر می رسد درحال تحقیق برای گسترش استفاده آن برای گوشی های دیگر نیز هستنند).این دستگاه در کنفرانس مایکروسافت تینک رونمایی می شود.

تقریبا 30 ثانیه طول می کشد تا باطری کاملا خالی را 100 درصد شارژ کند، که این دستگاه با استفاده از تکنولوژی نیمه­هادی بیولوژیکی مبتی بر اسید­های امینه این کارا انجام می دهد.طبق برنامه ریزی های انجام شده این شرکت شارژر با قیمتی حدودا دو برابر شارژر های معمولی در اواخر سال 2016 به بازار عرضه می شود.

هماکنون سایز این شارژر برابر با شارژر های لبتاپ هاست اما با ارائه مدل اصلی سایز آن کوچکتر خواهد شد ولی برای اینکه هنوز مدل کامل نشده و در حال توسعه است میزان آن مشخص نیست.

برچسب ها:
  • نویسندهمحسن دهسنگی
  • تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۹۳
  • تعداد بازدید: 7217

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟