یک ایزوگام مناسب باید چه شرایطی داشته باشد؟

article-thumbnail
در گذشته برای نگه داری و مناسب سازی سقف پشت بام ها از کاهگل استفاده می شده است. اما امروزه از ایزوگام استفاده می شود. ایزوگام علاوه بر نگهداری سقف پشت بام از خرابی و از بین رفتن، در مناسب سازی دما ساختمان نیز نقش مهمی دارد. با کمک یک ایزوگام مناسب می توان یک خانه را در زمستان ۵ درجه گرمتر و در تابستان ۱۰ درجه خنک تر نگه داشت.  اما برای رسیدن به این منظور باید نکاتی را رعایت کرد.
ایزوگام

با وب سایت وبی همراه باشید تا بدانید یک ایزوگام مناسب باید چه شرایطی را داشته باشد:
- در هنگام خرید ایزوگام مناسب و استاندارد حتما  به شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر برای نصب ایزوگام دقت کنید. این موضع بسیار تاثیر گذار است.
- دقت کنید بعد از فروش ایزوگام و حمل تا مکان نصب ایزوگام‌ها به طور صحیح جا به جا شوند و دقت شود که ایزوگامی استفاده شود که در حمل و نقل و انبار دچار آسیب‌دیدگی نشده باشد. ایزوگام آسیب دیده از مقاومت خوبی برخوردار نیست.   

حمل  و نقل

- قبل از شروع به انجام کارو نصب ایزوگام  سطح کار را کاملاً خشک و تمیز کنید  

  تمیز بودن

- زمانی را برای نصب ایزوگام انتخاب کنید که شرایط آب و هوایی مناصب باشد. در هنگام نصب نباید بارندگی باشد . پس تابستان با این شرایط بهترین زمان است.    

ایزوگام

-حتما دقت کنید لایه‌های ایزوگام به مقدار حداقل ۱۰ سانتیمتر همپوشانی داشته باشند. به این منظور همواره لبه بالای بالادستی را روی لبه پایین‌دستی قرار دهید. 

همپوشانی  ایزوگام

- روی جان‌پناه و دیوارهای اطراف داکت‌ها و کانال کولرها با ارتفاع حداقل ۳۰ سانتیمتر ایزوگام گردد. همچنین در داخل سرویس‌ها و آشپزخانه نیز این کار باید انجام شود 

  نصب

-برای اطمینان از انجام درست نصب ایزوگام پس از پایان کار با بتن محل آبروها و آب انداختن سطح به مدت ۲۴ ساعت تست انجام دهید.
- بعد از نصب ایزوگام نباید لایه ایزوگام محل رفت و آمد قرار گیرد و یا آسیب دیده و یا سوراخ شود. بنابراین پیشنهاد می شود بعد از نصب ایزوگام روی آن را با سرامیک یا موزاییک بپوشانید.
 - برای اطمینان بیشتر برای عدم نشت آب و درز آب حتما در محل آبروها لایه تقویتی اضافی کار شود.
 از این‌که با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

 
برچسب ها:
  • نویسندهوب سایت وبی
  • تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۹۵
  • تعداد بازدید: 5768

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟