انواع مواد و مصالح ساختمانی

article-thumbnail
اصلی ترین و پایه ترین موادی که در ساخت و ساز به کار می رود مصالح ساختمانی است. اما این مصالح شامل چه موادی می شود؟ برای پاسخ به این سوال با وب سایت وبی همراه باشید.
 مصالح ساختمانی موادی است که  گاهی به صورت آماده و گاهی به صورت نیمه آماده و مخلوط جهت ساخت و ساز و بنایی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از این مصالح ساختمانی به همان صورت که در ابتدای امر وجود دارد،  فقط با شکل دادن به آن مورد استفاده قرار می گیرد و گاهی از ترکیب آنها با یکدیگر مصالح جدیدی به دست می آید. مانند سیمان که از ترکیب آهک و خاک رس به کمک حرارت به دست می آید و یا گچ و آهک که از پختن سنگ گچ و سنگ آهک به دست می آید.
مصالح

علاوه بر این مواد که سال ها است که مورد استفاده قرار می گیرند اخیرا نیز مواد و مصالحی از ترکیبات شیمیایی و به روش های صنعتی به وجود آمده است که به مرور جای مصالح طبیعی را خواهند گرفت مانند PVC و پلی اورتان.   

لوله

مصالح ساختمانی دارای انواع مختلفی می باشند و بنابر خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی که دارند دارای کارکردهای متفاوتی هستند و در قسمت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مصالح ساختمانی می توان به گچ، آهک، سیمان، آجر، خاک، آجر، موزاییک، پودر سنگ، قیر و . .اشاره کرد.
میزان استفاده از مصالح ساختمانی به خودمان بستگی دارد و ما می توانیم به هر شکل و اندازه ای که نیاز داشته باشیم از مواد و مصالح ساختمانی استفاده نماییم.
در صورتی که مصالح ساختمانی با آب و هوا و عناصر دیگر ترکیب  شوند دارای خواص شیمیایی خاصی می شوند به گونه ای که گویا مواد و مصالح جدیدی به وجود آمده است..
از این‌که با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.
 
 
برچسب ها:
  • نویسندهوب سایت وبی
  • تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۹۵
  • تعداد بازدید: 3381

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟