معایب و مزایای نصب ایزوگام

article-thumbnail
یکی ازبزرگترین و اساسی ترین  مشکلاتی که افراد در ساختمان ها و سازه ها با آنها درگیر هستند، وجود  نم و رطوبت است. گاهی وجود نم و رطوبت علاوه بر خسارات جبران ناپذیری که وارد می کند باعث بروز ناراحتی های جسمی نیز می شود .
در ایران با توجه به اقلیم و آب و هوا و نیز وجود منابع عظیم نفتی یکی از بهترین راه ها برای مقابله با رطوبت و نم، استفاده از عایق ایزوگام است. اما نصب ایزوگام علاوه بر مزایایی که دارد گاهی معایبی دارد که برای دانستن آن با وب سایت وبی همراه باشید:
نصب ایزوگام دارای فواید بسیاری است. از جمله اینکه نصب ایزوگام نسبت به کاشی و سرامیک وزن کمتری را به ساختمان تحمیل می کند. ایزوگام  حدودا ۴ كيلوگرم در متر مربع از هر نوع عایق دیگر سبک تر است.
همچنین ایزوگام از انعطاف بسیار ی برخوردار است. همین قابلیت انعطاف است که نصب ایزوگام را بر انجام هر کار دیگری جهت عایق بندی رجحان می دهد.
- ایزوگام در مقابل گرما و سرما از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است. با نصب ایزوگام  می توانید از مقاومت عایق خود  در برابر گرما تا ۱۲۰+ و در برابر سرما تا ۵- درجه سانتي‌گراد مطمئن باشید.      
باران

ایزوگام  در مقابل فشارهاي احتمالي از انبساط و انقباض بسیار خوب مقاوم است.این مقاوت خوب و مناسب به دلیل برخورداری  از لايه پلي‌استر است.
مزیت دریگر درنصب  ایزوگام و استفاده از آن این است که این عایق در کوتاه مدت دچار پوسيدگي و شكستگي نمي‌شود.
نکته دیگر آنکه  ایزوگام با روكش آلومينيوم می تواند حدودا %۸۵ از نور و حرارت را منعكس كند بنابراین در میزان گرما و سرمای ساختمان در فصول مختلف تاثیر گذار است.    

انعکاس

با نصب ایزوگام ما دیگر نیازی به برف‌روبي درفصول سرد سال نداریم علاوه بر اینکه در فصل ریزش باران نگران رطوبت و نفوذ باران به داخل ساختمان نخواهید بود.
اما استفاده از ایزوگام علاوه بر فوایدی که دارد دارای نکات بسیار مهمی است که درصورت عدم رعایت آن بهره برداری مناسب از ایزوگام نخواهیم داشت.  مهم ترین نکته در نصب ایزوگام است . در صورت استفاده از نصاب های ناکارآمد و ناآزموده، نصب ایزوگام به درستی صورت نگرفته و هزینه های بیشتری را به شما تحمیل خواهد کرد. این موضوع خصوصا در سرویس های بهداشتی بسیار مهم است.        

سرویس بهداشتی

موضوع دیگر اجرای صحیح و کامل ایزوگام است. به گوشه ها و سه کنج ها دقت کنید در صورت عدم نصب صحیح این گوشه ها دردسر ساز خواهند شد.
موضوع دیگر پوسیدگی است. در مکان هایی  با تابش شدید نور خورشید، آفتاب زدگی و پوسیدگی به سرعت اتفاق می‌افتد و به همین دلیل توصیه می شود که  از نوع روکش دار استفاده شود.

 پوسیدگی

از این‌که با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.
 
برچسب ها:
  • نویسندهوب سایت وبی
  • تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۹۵
  • تعداد بازدید: 9275

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟