آیا از قوانین ثبت شرکت در آلمان آگاه هستید؟

article-thumbnail

جهت ثبت شرکت در آلمان و انجام فعالیتهای اقتصادی در کشور آلمان باید از قوانین و مقررات قانونی این کشور مطلع باشید. در ادامه وب سایت وبی  برخی از این قوانین را برای شما خواهد گفت :
شرکت‌های ایرانی بدون هیچ مانعی می توانند در آلمان یک شرکت مستقل تاسیس نمایند. در صورت ثبت شرکت مستقل، این شرکت از شعبه مادر و اصلی مجزا بوده و طبق قوانین و مقرات قانون آلمان مدیریت خواهد شد. اگر چه به لحاظ حقوقی این دو شرکت مجزا از هم فرض می شوند  اما ازیک نگاه اقتصادی می توان گفت که شرکت تاسیس شده در آلمان وابسته به شرکت مادر و اصلی خود است. این وابستگی به این دلیل است که سهامداران شرکت در آلمان و ایران یکسان در نظر گرفته می شوند. طبق حقوق تجارت آلمان هیچ محدودیتی میان میزان سهام اشخاص خارجی و درصد سرمایه گذاری اشخاص خارجی وجود ندارد و بنابراین اتباع  ایرانی مانند اتباع آلمانی شرکت‌های تجاری که ۱۰۰%سهام متعلق به آن‌ها باشد را تاسیس کنند. در واقع بر اساس قانون کشور آلمان، در فعالیت‌های اقتصادی تابعیت افراد محدود کننده و مانع از ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان نمی شود و تفاوتی میان آلمانی ها و سایر اتباع  وجود ندارد.
مهمترین مواردی که با ثبت شرکت در آلمان به آن دست خواهید یافت عبارت است از :
1 -اخذ ویزا برای مدیرعامل (در آلمان مدیرعامل تنها شخص حقوقی شرکت است که تمام مسولیت فعالیت‌های تجاری و مالی شرکت برعهده او می باشد.)
2- انتخاب مدیرعامل از میان یکی از اعضای هیات مدیره (طبق قوانین آلمان مدیر عامل باید اقامت آلمان داشته باشد. البته این قانون تبصره‌های گوناگونی دارد.)
3-آدرس فیزیکی دفتر شرکت در آلمان
4- حساب بانکی شرکت که در حال حاضر کمتر بانکی به ایرانیان خدمات بانکی بین المللی از جمله اعتبارنامه اسنادی (LC) ارایه می‌نماید.
5- کد مالیاتی - حسابرس و مشاور حقوقی و مالیاتی شرکت
از اینکه با وب سایت وبی  همراه بودید متشکریم.
 

 
برچسب ها:
  • نویسندهوب سایت وبی
  • تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۹۵
  • تعداد بازدید: 5173

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟