بیلبورد تبلیغاتی از بهترین انواع رسانه‌های‌ تبلیغاتی

article-thumbnail
انواع رسانه‌های‌ تبلیغاتی
* بیلبورد تبلیغاتی
* تلویزیون تبلیغاتی شهری
* تبلیغات روی بدنه تاکسی‌های شهری
* تبلیغات روی بدنه اتوبوس‌های شهری
* استرابوردهای تبلیغاتی
* استیکرهای سه بعدی تبلیغاتی
* دیوارنویسی
* تبلیغات پل‌های هوایی و عابر پیاده
* استندهای تبلیغاتی
* دستگیره‌های تبلیغاتی
* ابزارهای خلاقانه و نامتعارف
در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.


نصب  بیلبورد  تبلیغاتی 


بیلبورد تبلیغاتی
محل نصب بیلبورد تبلیغاتی خیابان‌ها، میدان‌ها، تقاطع‌ها و بزرگراه‌ها  است که مسیر تردد وسایل نقلیه هستند. گاه بسته به نوع خلاقیت صاحبان آگهی یا شرکت‌های تبلیغاتی اجراکننده تبلیغات آنها از قالب‌های یکنواخت خود خارج شده و با جذابیت‌های بصری آمیخته می‌شود.
بیلبورد تبلیغاتی متشکل از چند قسمت شامل است:
فونداسیون بیلبورد تبلیغاتی: اغلب زیر زمین است و شامل میلگرد، بتن جهت استحکام و پلیت یا صفحه‌ای برای اتصال به پایه است. بیلبوردها بسته به اندازه آنها و سنگینی سازه آن نیازمند محاسبات مهندسی و دقیق جهت اندازه و اجرای صحیح فونداسیون است.
پایه بیلبورد تبلیغاتی: از سطح زمین تا زیر صفحه اصلی بیلبورد که جهت نصب آگهی از آن استفاده می‌شود پایه تابلو نامیده می‌شود که به شکل‌های مختلف و بر اساس طرح سازه اجرا می‌شود که می‌تواند از جنس لوله‌های سنگین، بتنی یا شبکه‌های فلزی باشد.
صفحه نمایش آگهی بیلبورد تبلیغاتی: این قسمت از بیلبورد شامل فریم فلزی است که به صورت شبکه‌ای اجرا می‌شود و روی آن با ورق فلزی پوشیده می‌شود که طرح بر روی آن نصب می‌شود.
سیستم نورپردازی بیلبورد تبلیغاتی: در هر بیلبورد تبلیغاتی در صورت دسترسی به سیستم برق و امکان برق‌رسانی به آن با توجه ابجاد تابلو تقریباً برای هر یک و نیم متر یک پرژکتور لازم است. این قسمت از بیلبورد شامل دستک‌های کشویی جهت تعویض و تنظیم نور پرژکتورها و قاب پرژکتور است. در سال‌های اخیر با توجه به بهینه‌سازی مصرف انرژی پیشنهاد می‌شود از پرژکتورهای کم‌مصرف با توان نوردهی بالا استفاده شود که سیستم‌های ال ای دی از این دسته هستند.
راهروها و نردبان‌های تعویض رویه بیلبورد تبلیغاتی: یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی است که معمولاً توسط سازندگان مبتدی بیلبوردها فراموش می‌شود و یا در این خصوص اطلاعاتی ندارد و کاربری آن را نمی‌دانند. این راهروها و نردبان‌ها باید به صورتی مهندسی و ایمن برای تردد نصاب رویه تابلو در نظر گرفته شده و ساخته شود چون یک سهل‌انگاری ساده در این قسمت امکان سقوط افرادی که در حال نصب رویه تابلو هستند را موجب شود.
کلیپس و سپری بیلبورد تبلیغاتی: سپری که در چهار طرف صفحه نمایش آگهی و بر روی فریم نصب می‌شود و در زمان نصب رویه تابلو به وسیله سپری آن را می‌کشند تا رویه صاف و یک دست باشد. بعضی از سازندگان تابلو جهت سهولت در کار از کلیپس و سپری استفاده نمی‌کنند و به  جای سپری از چوب استفاده می‌کنند و برای نصب رویه نیز از منگنه بزرگ استفاده می‌کنند که معمولاً حرفه‌ای نیست و باعث ایجاد چروک در بیلبورد می‌شود.
رویه تابلو بیلبورد تبلیغاتی: رویه تابلو محل درج آگهی است که در گذشته نه چندان دور بر روی پارچه طرح‌ها اجرا می‌شد و توسط نصاب تابلو بر روی صفحه نمایش آگهی چسبانیده می‌شد، ولی در سال‌های اخیر با پیشرفت و ورود دستگاه‌های چاپ بزرگ بر روی بنر، فلکس و یا استیکر چاپ شده و جهت دید عمومی به نمایش گذاشته می‌شود.


نصب  بیلبورد  تبلیغاتی


آگهی بیلبورد تبلیغاتی: این بخش برای هر مشتری متفاوت است و پس از طراحی توسط شرکت طراح و تأیید مشتری، روی بیلبورد نصب می‌شود. نوع اجرای آگهی می‌تواند بنر، فکلسی، استیکر و ... باشد.
بخش فرابیلبورد و حجم: فرابیلبورد به بخشی از آگهی گفته می‌شود که داخل کادر مخصوص آگهی نیست و بیرون از بیلبورد قرار دارد یا به عبارتی از کادر بیرون زده است. جدیداً مشاهده می‌شود شرکت‌هایی که دارای خلاقیت در زمینه تبلیغات محیطی هستند از این امکان هوشمندانه استفاده می‌کنند و علاوه بر استفاده از فضای داخلی و کادر بیلبورد از فضای فرابیلبوردی و بیرونی بیلبورد نیز استفاده می‌کنند.
از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

 

برچسب ها:
  • نویسندهوبی
  • تاریخ انتشار: ۷ دی ۹۵
  • تعداد بازدید: 7168

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟