روزانه چقدر قند و شکر مصرف کنیم؟!

article-thumbnail
میزان مجاز مصرف قند و شکر
قند و شکر به‌سختی از غذاها قابل حذف هستند. دانشمندان سال‌ها است به یقین رسیده‌اند که عامل اصلی دیابت و پیش دیابت استفاده از قند اضافی در خوردنی‌ها است که معمولاً هم از نوع فروکتوز هستند. مربیان و متخصصان سلامت و رژیم‌ درمانی بحث‌های جدی درباره دستورالعمل‌های جاری رژیم‌ غذایی دارند و میزان بالای شکر مجاز آنها را به طور جدی مورد حمله قرار داده‌اند. در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.
در حال حاضر، به طور معمول در رژیم‌ها توصیه می‌کنند تا 25 درصد از کالری کل روزانه می‌تواند از طریق قند و شکر موجود در خوردنی‌ها باشد.


قند و شکر تک نفره


مصرف در سطح فعلی قند و به طور خاص فروکتوز اضافی موجود در رژیم‌های غذایی مردم به صورت گسترده بر بروز دیابت نوع 2 دامن زده است. نزدیک به 40 درصد افراد در ایالات متحده در مجموعه مشکوک به مشکل مقاومت در انسولین قرار دارند و نگرانی جدی برای سلامت جامعه شمرده می‌شود.
فروکتوز در حالت کلی برای بدن مضر است، زیرا از یک طرف بر مقاومت انسولین اثر دارد و از طرف دیگر بر سوخت و ساز بدن اثر منفی دارد. در ایالات متحده میزان قند افزوده به مواد خوراکی 25 درصد است، در حالی که سازمان بهداشت جهانی تنها مجوز 10 درصد را تأیید کرده است.
قند و شکر یکی از عوامل اصلی چاقی هستند. خیلی از افراد وقتی قند و شکر و شیرینی‌جات غیر طبیعی را از رژیم غذایی حذف میکنند، تازه متوجه تأثیر آن در اضافه وزن می‌شوند. همیشه افرادی که به شیرینی‌جات علاقه بیشتری دارند و به طور روزانه مقدار قابل توجهی شیرینی و شکلات مصرف می‌کنند، چاق هستند.
خیلی از مشکلات جوش و آکنه پوست نیز از مصرف شیرینی‌جات است. خیلی از افرادی که مشکل جوش و آکنه دارند، با یک رژیم مناسب بدون شکر، پوستی شفاف و بدون هیچ نوع آکنه‌ای را تجربه می‌کنند.


قند و شکر تک نفره


محققان سازمان بهداشت جهانی میزان مصرف سالم قند و شکر در خوراکی‌های روزانه برای بانوان را 6 قاشق چای‌خوری معادل 24 گرم و برای آقایان 9 قاشق چای‌خوری معادل 36 گرم اعلام کرده است.
قند و شکر به صورت قند و شکر تک نفره در رستوران‌ها و هتل‌ها و مکان‌های قابل ارائه هستند. در کل بهتر است قند و شکر به طور روزانه کم مصرف شود حتی به شکل قند و شکر تک نفره. از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

 

برچسب ها:
 • نویسندهوبی
 • تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۹۵
 • تعداد بازدید: 2296

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟