چگونه عمر استفاده از پرینترها را افزایش دهیم؟

article-thumbnail
روش‌های افزایش عمر انواع پرینتر
این روش‌ها برای تمام پرینترها قابل استفاده است. این نکته مهم است که بهترین مشاور شما برای استفاده از پرینتر دفترچه راهنمای آن است. در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.
تمیز کردن درون پرینتر: بهترین اقدام پیشگیرانه از خرابی پرینتر تمیز کردن درون آن است. وقتی شما پرینتر خود را باز می‌کنید و گرد و خاک و کثیفی در آن می‌بینید، بلافاصله درون آن را تمیز کنید. هر ماه یک بار سعی کنید درون پرینتر خود را با دستگاه فشار باد تمیز کنید.
استفاده نکردن از کاغذ پاره و تا شده: استفاده از کاغذ معیوب باعث گیر کردن آن درون پرینتر می‌شود و هر وقت این اتفاق رخ می‌دهد امکان شکستن و معیوب شدن قطعات پرینتر وجود دارد. جهت جلوگیری از این مشکل همیشه از کاغذهای نو و سالم استفاده کنید.


فروش  قطعات  یدکی  پرینتر


استفاده از کاغذ مرغوب: بسیاری از سازمان‌ها جهت کاهش هزینه‌های خود از کاغذهایی که کیفیت پایین و متوسطی دارند استفاده می‌کنند و استفاده از این کاغذها باعث خرابی پرینتر می‌شود. کارخانجات تولیدکننده پرینترها کاغذهای کوچکی به عنوان نمونه به همراه پرینترها ارائه می‌دهند و شما می‌توانید با مقایسه کاغذهای مورد استفاده خود با آنها به کیفیتشان پی ببرید. در ضمن، استفاده از دفترچه و مراجعه با سایت شرکت تولید کننده کمک بزرگی به شما جهت انتخاب کاغذ مرغوب می‌کند.
فوت نکردن به کاغذ قبل از استفاده: یکی از تفکرات غلط در بین مردم این است که با فوت کردن در یک دسته کاغذ از گیر کردن کاغذهای درون پرینترها جلوگیری می‌کنند. در حالی که این تفکر اشتباه است و این افراد با فوت کردن به کاغذها باعث ایجاد الکتریسیته در بین کاغذها می‌شوند و کاغذها درون پرینتر گیر می‌کنند. اکثر پرینترهای امروزی قابلیت جداسازی کاغذهای که دورن سینی تغذیه آنها وجود دارد را دارند و شما اگر پرینترتان در محیط مرطوبی قرار ندارد، نباید نگران این موضوع باشید.
قرار ندادن پرینتر در محیط مرطوب: رطوب بالا باعث چسپیدن کاغذها به هم می‌شود و این موضوع باعث گیر کردن کاغذها در هنگام چاپ درون پرینتر می‌شود. اکثر پرینترهای ارزان قیمت دچار این مشکل هستند. با قرار دادن پرینتر در مکان خنک و کم رطوبت از به هم چسپیدن و گیر کردن کاغذ درون پرینتر جلوگیری کنید.
استفاده از برچسب‌ با کیفیت: اگر از پرینتر خود برای چاپ برچسپ استفاده می‌کنید، حتماً ار برچسب‌های با کیفیت استفاده کنید. این موضوع بسیار مهم‌تر از انتخاب کاغذ با کیفیت بالا، استفاده از برچسب‌های با کیفیت پایین سبب می‌شوند که به غلتک و فیوز پرینترها آسیب برسد. استفاده از برچسب‌های با کیفیت بالا هزینه به مراتب کمتری نسبت به تعویض فیوز پرینترها دارند.
چاپ برچسب‌ به صورت مستقیم: اگر شما از پرینتر خود برای چاپ برچسپ استفاده می‌کنید، تا جایی که امکان دارید از خم شدن برچسب درون پرینتر جلوگیری کنید. اکثر پرینترها قسمتی دارند که کاغذ به صورت دستی وارد و مستقیم چاپ می‌شود. برای چاپ برچسب از این قسمت استفاده کنید.
بعضی از پرینترها لوازم جانبی برای چاپ مستقیم برچسب‌‌ها دارند. اگر پرینتر شما این امکانات را دارد از آن استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد برای چاپ برچسب سعی کنید از قسمتی برچسب را وارد کنید که کمترین غلتک در مسیر چاپ وجود دارد.
بستن سینی تغدیه چاپ در زمان استفاده نکردن: اگر شما برای چاپ برچسب و کاغذ از سینی تغذیه مستقیم استفاده می‌کنید، حتماً در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید آن را ببندید، زیرا امکان دارد در هنگام بلند شدن شما از روی صندلی با آن برخورد کنید و بشکند. قرار دادن پرینتر در محل مناسب از رخ دادن این اتفاق و آسیب دیدن پرینتر جلوگیری می‌کند.


فروش  قطعات  یدکی  پرینتر


مراقبت در زمان باز کردن و تعویض قطعات یدکی پرینتر: در هنگام تعمیر یا سر هم کردن قطعات یدکی پرینتر دقت کنید، زیرا پرینترها از قعطات شکستنی پلاستیک مانندی ساخته شده‌اند. اگر شما هنگامی که پرینتر خود را باز کردید و متوجه شدید، در زمان سر هم کردن یا تعویض قطعه باید با زحمت و فشار یک قطعه را جا بزنید. لحظه‌ای صبر کنید و ببینید چطور آن قطعات به هم وصل می‌شوند. در اکثر پرینترها دفترچه راهنما کمک زیادی به شما برای حل این مشکل می‌کنند. برای تهبه قطعات پرینتر به مرکز فروش قطعات یدکی پرینتر مراجعه کنید.
خرید دفتر تعمیرات پرینتر: اگر شما از مدل خاصی از یک پرینتر استفاده می‌کنید، می‌توایند دفترچه تعمیرات پرینتر را از کارخانه تولیدکننده بخرید. این دفترچه‌ها نکات مهمی برای عیب‌یابی، نمودار و تصاویر سر هم کردن قطعات و نکات و اطلاعات مفیدی برای تعمیرات پرینتر شما دارند. وقتی شما می‌خواهید پرینتر خود را تعمیر کنید، این دفترچه کار شما را آسان و با راهنمای قدم به قدم به شما کمک می‌کند. از اینکه با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

 

برچسب ها:
  • نویسندهوبی
  • تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۹۵
  • تعداد بازدید: 2072

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟