در مورد دیزل ژنراتور بیشتر بدانید

article-thumbnail
اکثریت قریب به اتفاق وسایل نقلیه سنگین جاده ای مدرن مانند کامیون ها و اتوبوس ها، کشتی، قطار، و بسیاری از تجهیزات کشاورزی و وسایل نقلیه معدن و راهسازی وابسته به موتور دیزل هستند.
دیزل  ژنراتور


اما دیزل ژنراتور چیست و چه کاربردی دارد. برای دانستن این موضوع با وب سایت وبی همراه باشید.
دیزل ژنراتور متشکل از یک موتور دیزل، ژنراتور و برخی متعلقات فرعی مانند شاسی، اطاقک پوشاننده، عایق‌های صدا، سیستم های کنترل، قطع کننده‌های اضطراری مدار، سیستم مولد گرما، سیستم استارت اتومات و غیره که به عنوان یک مجموعه به یک دیگر متصل شده باشند، است .
 از موتور ژنراتورها می‌توان در شرایط و فضاهای مختلفی استفاده کرد. از دیزل ژنراتور ۱ تا ۲۰ کیلو ولت آمپر در منازل، فروشگاه ها، ادارات کوچک می توان استفاده کرد و از ۲۰۰۰KVA/2MVA)) در مجتمع‌های اداری بزرگ و کارخانه‌های برق. اندازه و حجم یک دیزل ژنراتور ۲۰۰۰ کیلو ولت آمپر به اندازه یک اطاقک ایزوله است. از ژنراتورهای ۵ مگاوات می توان برای ایستگاه های کوچک تولید برق استفاده کرد. ژنراتورهای کوچک را می توان به صورت کامل وسرهم به محل نصب منتقل کرد اما ژنراتورهای سایز بزرگ را باید به صورت مجزا به محل مورد نظر نصب حمل کرد و سپس در محل مونتاژ و تجهیزات فرعی به آنها اضافه کرد.
 
موتور  دیزل


از دیزل ژنراتور کوچک تا ۲۵۰ کیلو ولت آمپر، هم برای تولید برق اضطراری و هم برای تامین برق مورد نیاز به صورت مستمر و یا در زمان اوج مصرف استفاده می‌شود .
 از جمله وسایل حمل و نقل و ترابری که از موتور دیزل ژنراتور استفاده می کنند می توان به کشتی‌ها و بسیاری از وسائل نقلیه بزرگ زمینی مانند قطارها اشاره کرد. در این وسایل از دیزل ژنراتورعلاوه بر عامل حرکت، برای تامین برق و روشنایی استفاده می‌شود.
 از این‌که با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.
 
برچسب ها:
  • نویسندهوب سایت وبی
  • تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۹۵
  • تعداد بازدید: 8176

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟