اظهارنامه اطلاعاتی ، مهم ترین راه برای کم کردن مالیات

article-thumbnail
همه اشخاص حقیقی و حقوقی و شرکت های فعال اقتصادی و تجار و کسبه موظف هستند تا هر سال مالیات خود را طبق اظهارنامه مالیاتی به اطلاع مراجع مربوطه برسانند. اما اظهارنامه مالیاتی چیست و تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی به چه صورتی است؟
مالیات

با وب سایت وبی همراه باشید تا به این سوال شما پاسخ دهیم؟
یکی از روش های موجود جهت محاسبه مالیات که افراد و شرکت ها و فعالین اقتصادی به آن تمایل دارند روش خود اظهاری اظهارنامه مالیاتی است. در این روش افراد خود کارنامه مالی فعالیت اقتصادی  را در قالب اظهارنامه مالی به اداره مالیات ارایه می کنند و با این روش درآمد خود را اعلام کرده و مشخص می کنند که چه میزان مالیات باید پرداخت کنند. در اظهارنامه مالیاتی میزان درآمدها، هزینه ها، حقوق کارکنان و ... باید ثبت و درج شود. پس از بررسی اظهارنامه مالیاتی توسط اداره مالیات میزان مالیات به افراد اعلام می شود.

مالیات


تنظیم اظهارنامه مالیاتی در صورتی که به صورت دقیق و مبنی بر واقعیت انجام گرفته باشد و مالیات تایید شده در اسرع وقت پرداخت شود مشمول معافیت بخشی از مالیات و بخشش جرایم و..... می شود. به همین دلیل است که افراد از شیوه خود اظهاری اظهارنامه مالیاتی استقبال می کنند. اما عدم ارایه اظهارنامه مالیاتی در زمان تعیین شده شما را مشمول جریمه می کند و در صورتی که در تنظیم اظهارنامه مالیاتی از اطلاعات غیر واقعی استفاده کنید به شدت مورد جریمه قرار خواهید گرفت. بنابراین در تنظیم اظهارنامه مالیاتی جانب دقت و صحت اطلاعات را رعایت کنید.

مالیات

جهت تنظیم اظهارنامه مالیاتی دقیق  حتما باید از حسابداران و کارشناسان خبره استفاده نمود. چرا که اگر ناآگاهی و عدم تخصص ما منجر به تنظیم اظهارنامه مالیاتی به صورت نادرست و غیر دقیق شود اظهارنامه مالیاتی از طرف اداره مالیات قبول نشده و مطمئنا دچار مشکلات عدیده ای خواهید شد. 
از این‌که با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.
 
برچسب ها:
  • نویسندهوب سایت وبی
  • تاریخ انتشار: ۶ مهر ۹۵
  • تعداد بازدید: 2464

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟