استفاده مفید از حیاط خلوت با مسقف کردن آن

article-thumbnail
پوشش سقف پاسیو
پاسیو و حیاط خلوت معمولاً بلا استفاده رها می‌شوند و فقط به عنوان نورگیر از آنها استفاده می‌شود. می‌توان با استفاده از نورگیر سقفی بهترین پوشش سقف پاسیو و پوشش حیاط خلوت را ایجاد کرد. در ادامه با وبسایت وبی همراه باشید.
نورگیرهای سقفی به دلیل استفاده از پایه فایبر گلاس تا حدود مناسبی عایق گرما و سرما محسوب می‌شوند و این نورگیرهای سقفی نورگیر حبابی) به علت استفاده از ورق اکریلیک (پلی گلاس نیز دارند که با شاسی کشی مناسب و... حدود 85% نور پاسیو و حیاط خلوط را در اختیار ما می‌گذارند.
همچنین به علت بازشو بودن نورگیر حبابی، ما قابلیت گردش مناسب هوا و در صورت نیاز شستشوی این نورگیرهای سقفی را داریم.
پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش سقف پاسیو یکی از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث افزایش فضای مسکونی ما می‌شود.

حیاط خلوت برای استفاده به عنوان آشپزخانه
حیاط خلوت معمولاً بلا استفاده رها می‌شود، اما با استفاده از نورگیر حبابی که با بهره‌گیری از نیروهای طراحی، مهندسی و اجرایی مجرب می‌توان سقف حیاط خلوت و پاسیو را به گونه‌ای پوشش داد که هم از نور طبیعی بتوان استفاده کرد و هم گردش هوا به طور کامل انجام گیرد و حیاط خلوت را بتوان به عنوان آشپزخانه دوم، اتاق بچه، کتابخانه، گلخانه و... تبدیل کرد.


پوشش  سقف  پاسیو


پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش پاسیو با نورگیرهای حبابی با قابلیت بازشو این فرصت را در اختیار مشتری قرار می‌دهند که در تمام فصول سال قابلیت شستشوی سقف و گردش هوا را بدون نگرانی از خراب شدن آببندی انجام دهند.

نورگیر حبابی
از نورگیر حبابی می‌توان در پوشش حیاط خلوت، پوشش پاسیو، انواع نورگیرهای ساختمانی، مسکونی، رمپ، پارکینگ و نورگیر انواع پاساژها و مراکز خرید استفاده کرد.
نورگیرهای حبابی از دو قسمت پایه فایبر گلاس و قسمت حبابی که از ورق اکریلیک تایوانی استفاده می‌شود تشکیل شده است.
در ساختمان‌ها استفاده از نورگیر حبابی به عنوان سقفی کامل با آببندی صد در صد می‌توان استفاده کرد.


نورگیر  حبابی


در نورگیر پاساژها و مراکز تجاری نیز می‌توان از نورگیر حبابی با طراحی سازه‌ای مناسب در هر دهنه‌ای استفاده کرد که به دلیل عمر طولانی توصیه می‌شوند.
در پوشش استخرهای حیاط و استخرهای زیرزمینی می‌توان با طراحی مناسب و استفاده از نورگیر حبابی مکانی زیبا را بدون دید از بیرون در اختیار داشت.
 
پوشش نورگیر
در گذشته سقف نورگیر حیاط خلوت، سقف پاسیو، نورگیر سقف پاساژها، مراکز مذهبی، تجاری، اداری به وسیله انواع شیروانی، بلوک‌های شیشه‌ای و... پوشش داده می‌شد. اما امروزه در دنیا تمامم پوشش‌های نورگیر سقفی توسط انواع طلق مانند پلی کربنات، پلی گلاس، اکریلیک و... انجام می‌گیرد. پوشش نورگیر ساختمان توسط طلق نیاز به تخصص و دقت عمل بالا دارد. زیرا در نظر گرفتن آببندی درست، استفاده از ورق‌های پلی کربنات و اکریلیک مناسب محیط، آهنگری و زیرسازی مناسب و مهندسی، در نظر گرفتن انقباض و انبساط ورق‌ها، استفاده از یراق آلات مناسب  و.... در این پوشش‌ها حیاتی است.
در تمام فضاهایی که از یک یا چند جهت بسته هستند، تنها پوشش استانداردی که می‌توان استفاده کرد، نورگیرهای حبابی هستند، زیرا نه تنها نور را عبور می‌دهند بلکه قابلیت بازشو نیز دارند که برای جریان هوا مناسب است و به دلیل انجام گرفتن آببندی صد در صد توسط ایزوگام می‌توان گفت  نورگیرهای حبابی تنها و بهترین گذینه ما هستند.
اما در فضاهایی مانند پشت‌بام که دارای یک لبه (آبچکان) هستند، می‌توان از انواع طلق‌ها مانند ورق پلی کربنات، اکریلیک و... نیز در انواع طراحی‌های هرمی، گنبدی، قوسی، ترکیبی و... استفاده کرد.
 
مسقف کردن حیاط خلوت و پاسیو
استفاده بهینه از فضاهای نورگیر در منزل مانند حیاط، حیاط خلوت و پاسیو امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از این فضاها می‌توان به عنوان پارکینگ، انباری و در صورت مسقف نمودن حیاط، حیاط خلوت و... با رعایت اصول مهندسی و آببندی اصولی حتی به عنوان یک اتاق کامل یا کتابخانه، نشیمنگاه و.... استفاده کرد. اما یکی از مشکلات مسقف نمودن نورگیرها احتمال کم شدن نور منزل است.


پوشش  حیاط  خلوت


نورگیر حبابی از دو قسمت پایه فایبر گلاس و حباب از جنس اکریلیک تایوانی تشکیل شده‌اند که پس از طراحی و انتخاب سایز مناسب برای محل در کنار یکدیگر بر روی سازه مهندسی طراحی شده قرار می‌گیرند.  سپس دور کار با ورق گالوانیزه به صورت فلشینگ ورق کاری می‌شود، سپس کل پایه‌ها و ورق گالوانیزه ایزوگام می‌شود که باعث آببندی صد در صد فضای مورد نظر می‌شود.
همچنین، آببرو برای کل سقف در نظر گرفته می‌شود که مشتری می‌تواند به راحتی سقف را در صورت نیاز شستشو کند. این نورگیرها قابلیت تبدیل به حالت بازشو را دارند که برای گردش هوا مناسب است. از این‌که با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.

 

برچسب ها:
  • نویسندهوبی
  • تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۹۵
  • تعداد بازدید: 11116

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟