کاربرد پیچ و مهره در صنایع گوناگون

article-thumbnail
از پیچ و مهره در صنایع مختلف و فعالیت های متفاوت استفاده می شود. دامنه این فعالیت ها و حوزه های کاری بسیار گوناگون است. با وب سایت وبی همراه باشید تا با گوشه ای از این فعالیت ها آشنا شوید:
كاربرد پيچ و مهره در صنعت خودروسازي
پیچ و مهره هايي که در صنعت خودرو سازي به کار می روند به نام پيج و مهره هاي خودرويي معروفند و با انواع و ابعاد مختلف در صنعت خودرو سازی به کار گرفته می شوند. در بدنه و اتصال محورها به یکدیگر در قسمت های مختلف موتور خودرو و در داخل کابین از اين پيچ و مهره ها استفاده مي شود.
پیچ  و مهره

کاربرد پیچ و مهره در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی
در صنعت نفت و گاز نیز از پیچ و مهره استفاده های فراوانی می شود. این دسته از پیچ و مهره ها با نام پیچ و مهره شرکت نفتی معروفند. استاد بولت با استاندارد A193 گریدهای B8 – B8M – B7 – B7M- L7 – L7M از پركاربردترين پیچ و مهره ها در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی می باشد که به همراه مهره با استاندارد A194 در گرید 2H و 2HM است که در تجهیزات خطوط لوله و شیرآلات و لوله و اتصالات سر چاهی مورد استفاده می شود. مهره و واشرهای مورد استفاده در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی دارای ارتفاع بلندتری نسبت به مهره های معمولی هستند. این پیچ و مهره ها با انوع پوشش های گالوانیزه گرم و پوشش روی نیکل و پوشش تفلون دذر این صنعت کاربرد دارد. هر یک از این پوشش ها مقاومت پیچ و مهره را در مقابل سرما و گرما و رطوبت و حرارت بالا می برد و به دليل اهميت صنعت نفت، گاز و پتروشيمي از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.


پیچ  ومهره

کاربرد پیچ و مهره در صنعت ساختمان سازی
شرکت های برج سازی و کارفرمایان اجرای پروژه های بزرگ صنعتی، تجاری، مسکونی و انبوه از     دیگر استفاده کنندگان پیچ ومهره هستند. بيشتر پروژه های برج سازی از پیچ و مهره های HV با استاندارد DIN6914 و DIN6915 معروف به پيچ و مهره هاي ساختماني برای اتصالات اصطکاکی و همچنین از استانداردهای DIN933 و DIN931 برای پیچ ها و DIN934 برای مهره اتصالات ایستایی استفاده می کنند.

پیچ  ومهره

كاربرد پيچ و مهره در صنعت كشتيراني و كشتي سازي
پیچ و مهره هايي که در این حوزه موزد استفاده قرار می گیرند به نام پيج و مهره هاي كشتيراني معروفند و با انواع و ابعاد مختلف در صنعت كشتيراني و كشتي سازی به کار گرفته می شوند. در بدنه و اتصال محورها به یکدیگر در قسمت های مختلف موتور خودرو و در داخل کابین از اين پيچ و مهره ها استفاده مي شود.

پیچ  ومهره


کاربرد پيچ و مهره در صنعت آب و فاضلاب
در صنعت آب و فاضلاب از نوع پیچ و مهره با پوشش گرید و سختی پایین تر نسبت به پيچ و مهره های استفاده شده در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و يا ديگر صنايع، استفاده مي شود چون پيچ و مهره در صنعت آب و فاظلاب در معرض رطوبت بيشتري قرار مي گيرند. بعضي از پیچ و مهره ها مناسب با شرایط مرطوب هستند مثل پیچ های تیتانیوم ، گالوانیزه و استنلس استیل.

پیچ  ومهره

كاربرد پيچ و مهره در صنعت نيروگاهي
پیچ و مهره ها در صنعت نیروگاهي بسيار مهم هستند. در اسکلت ها و پایه های نیروگاه ها پيچ و مهره به كار رفته است. در نصب چراغ ها و تابلو برق های نیروگاه ها ا نواع پیچ و مهره های آهنی، پیچ و مهره فولادی، پیچ و مهره استنلس استیل به كار رفته است.
پیچ  ومهره

از این‌که با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.
 
برچسب ها:
  • نویسندهوب سایت وبی
  • تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۹۵
  • تعداد بازدید: 3409

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟