چرا از کابل شیلدار در اتوماسیون و ابزار دقیق استفاده می کنند؟

article-thumbnail
از میان انواع سیم و کابل نسوز که در صنعت استفاده می شود، کابل شیلدار تنها کابلی است که در اتوماسیون و ابزار دقیق استفاده می شود. برای دانستن دلیل این موضوع با وب سایت وبی همراه باشید.
روکش کابل شیلدار نوع خاصی از PVC  است که از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار است. این نوع از کابل برای محیط های روغنی و مواد شیمیایی طراحی شده است. شیلد این نوع کابل از مس قلع اندود شده است.
اما کابل شیلد دار به کابلی گفته می شود که شامل لایه محافظ داخلی باشد. به دلیل همین لایه محافظ داخلی است که برای محیط های روغنی و شیمیایی مناسب است. هدف از شیلد دار کردن کابل ها نیز محافظت از اطلاعات جاری در کابل ها است.
سیم  و کابل


اما چرا از این نوع کابل برای ابزار دقیق استفاده می شود؟
از کابل های ابزار دقیق برای انتقال سیگنال های آنالوگ و دیجیتال در صنعت استفاده می شود و در صورتی که  این کابل ها داری شیلد نباشند، هنگام مجاورت با کابل های پاور و یا نویزهای الکتریکی، نمی توانند پارامترهای صحیح را منتقل کنند و سیگنال های دریافتی ممکن است دارای خطا باشند. اما با استفاده از شیلد، مدار انتقال اطلاعات در برابر امواج تداخلگر  مغناطیسی بیرونی محافظت می شود . کابل های شیلد دار انواع مختلفی دارند که هر نوع آن برای کاربرد های خاصی استفاده می شود به عنوان مثال  برای سیستم های دیجیتال جهت ارتباط بین سولنوئیدها (شیرهای برقی) از کابل های ابزاردقیق نوع کلی آن  بیشتر استفاده می شود. همچنین برای سیستم های آنالوگ، کابل هایی از نوع شیلددار زوجی و کلی استفاده می شود. شیلد زوجی کابل موجب تضعیف همشنوایی بین زوج رشته ها می گردد. جنس شیلد (اسکرین) برای کابل های دارای اسکرین زوجی ، به صورت سیم ارت قلع اندود ، فویل آلومینیم و نوار پلی استر می باشد.
 
سیم  و کابل


 از این‌که با وبسایت وبی همراه بودید سپاسگزاریم.
 
برچسب ها:
  • نویسندهوب سایت وبی
  • تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۹۵
  • تعداد بازدید: 8218

نظر شما در مورد این آگهی چیست؟